تعاریف

 

وب مستر: هر فردی که صاحب یک سایت یا گروه اینترنتی و .... بوده و موفق به دریافت نمایندگی فروش کالاهای عرضه شده در فروشگاههای مجازی پایگان گردد .

 

حالتها یا وضعیتهای مختلف یک سفارش :

تحت بررسی:   کالا سفارش داده شده ولی فروشگاه آن را بررسی نکرده است

آماده به ارسال:   فروشگاه  سفارش را بررسی و کالا را آماده برای ارسال کرده است.

در حال ارسال:  فروشگاه کالارا به مامور پست تحویل داده است و مشخص نیست که پست آن را توزیع می کند و یا اینکه سفارش برگشت می خورد.(80 درصد مبلغ اینگونه سفارشات در محاسبات مربوط به درآمد وب مسترها ، منظور می گردد)

توزیع گردید دفتر پستی:  فروشگاه کالا را به مامور پست تحویل داده و مامور پست کالارا توزیع  کرده  ولی  مبلغ کالا را به حساب پایگان واریز ننموده است .(100 درصد مبلغ اینگونه سفارشات در محاسبات مربوط به درآمد وب مسترها ، منظور می گردد)

توزیع گردید:   فروشگاه کالا را به مامور پست  تحویل  داده  و مامور پست کالارا توزیع  کرده  و  مبلغ کالا را به حساب پایگان واریز نموده است .(100 درصد مبلغ اینگونه سفارشات در محاسبات مربوط به درآمد وب مسترها ، منظور می گردد)

برگشتی:   فروشگاه کالا را به مامور پست  تحویل  داده  و مامور پست کالارا به دلایلی مانند درست نبودن آدرس یا خودداری از تحویل توسط گیرنده ، برگشت  داده است و کالا به دست فروشگاه رسیده است.

برگشتی دفتر پستی: فروشگاه کالا را به مامور پست  تحویل  داده  و مامور پست کالارا به دلایلی  مانند درست نبودن آدرس یا خودداری از تحویل توسط گیرنده،  برگشت  داده است ولی کالا هنوز به دست فروشگاه نرسیده است.

لغو سفارش:  فروشگاه سفارش را بررسی کرده بدلیل درست نبودن آدرس و مشخصات مندرج در فاکتور ، سفارش لغو شده است.

درحال ارسال پیکی:  فروشگاه کالا را به پیک تحویل داده و پیک کالارا توزیع  کرده  ولی  مبلغ کالا را به حساب پایگان واریز ننموده است .(100 درصد مبلغ اینگونه سفارشات در محاسبات مربوط به درآمد وب مسترها ، منظور می گردد)

برگشتی پیکی:  فروشگاه کالا را به پیک تحویل  داده  و پیک کالارا به دلایلی مانند درست نبودن آدرس یا خودداری از تحویل توسط گیرنده ، برگشت  داده است و کالا را به فروشگاه  عودت داده است.

آماده به بسته بندی : سفارشات توسط فروشگاه بررسی و آماده برای بسته بندی می باشد ولی هنوز به طور کامل آماده نشده است .

انتظار کالا : کالاهای سفارشاتی که در این حالت قرار دارند ، در حال حاضر در انبار موجود نمی باشد و به محض اینکه کالا به موجودی انبار اضافه گردد سفارش به حالت تحت بررسی در خواهد آمد .

 

دسته یا نوع کالا :

کتاب: این نوع کالا فقط  شامل کتاب بوده و سهم وب مستر از فروش آن 25% قیمت آن است .

CD/DVD : این نوع کالا به دو صورت عرضه می گردد . حالت اول شامل محصولاتی است که تنها شامل   CD یا  DVDبوده وسهم وب مستر از فروش آن 40% قیمت آن است . حالت دوم شامل محصولاتی است که شامل cd یا dvd و یک کتاب راهنما می باشند که سهم وبمستر از فروش آن پس از کسر 1000 تومان بابت ارایه کتاب راهنما 40 %  می باشد .

پزشکی و بهداشتی: این کالاها معمولا کتاب و وسایل آریشی و بهداشتی هستند که داری مجوز رسمی می باشد و سهم وب مستر از فروش آن 25% قیمت آن است .

 زیورآلات: زیوآلات و بدلیجات ارائه شده در فروشگاه دارای استاندارد بوده وسهم وب مستر از فروش آن 25% قیمت آن است .

 کتاب و سی دی: این نوع کالا شامل کتاب و سی دی اورجینال بوده و دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد و سهم وبمستر  از فروش آن 25% قیمت کالا است .

 کیت الکترونیکی: این کالا ی ارائه شده در فروشگاه دارای استاندارد بوده وسهم وب مستر از فروش آن 25% قیمت کالا است .

 لوازم سرگرمی:  این کالا ی ارائه شده در فروشگاه دارای استاندارد بوده وسهم وب مستر از فروش آن 25% قیمت کالا است .

تجهیزات امنیتی:  این کالا ی ارائه شده در فروشگاه دارای استاندارد بوده وسهم وب مستر از فروش آن 25% قیمت کالا است .

دکوراسیون منزل: این کالا ی ارائه شده در فروشگاه دارای استاندارد بوده وسهم وب مستر از فروش آن 25% قیمت کالا است .

پوشاک مد روز:  این کالا ی ارائه شده در فروشگاه دارای استاندارد بوده وسهم وب مستر از فروش آن 25% قیمت کالا است .

 لوازم خانگی:  این کالا ی ارائه شده در فروشگاه دارای استاندارد بوده وسهم وب مستر از فروش آن 25% قیمت کالا است .

عطر و ادکلن:  این کالا ی ارائه شده در فروشگاه دارای استاندارد بوده وسهم وب مستر از فروش آن 25% قیمت کالا است .

سایر:  این کالا ی ارائه شده در فروشگاه دارای استاندارد بوده وسهم وب مستر از فروش آن 25% قیمت کالا است .

 

 

 

نحوه ورود به پنل

 

به آدرس  http://www.reseller.zarshop.biz     مراجعه نموده و کلمه عبور و کلمه کاربری داده شده در هنگام عضویت در ستاپ را وارد نموده و تایید نمایید . در صورت صحیح بودن کلمات عبور و کاربری صفحه نخست ظاهر خواهد شد .

صفحه نخست (راهنمای محاسبه درآمد وب مستر بر اساس میزان فروش کالا)

 

صفحه نخست درواقع جدول میزان فروش و درآمد شما را نمایش می دهد . ( دقت داشته باشید که تمام گزارشات این صفحه بر اساس تعداد کالاهای فروخته شده است و نر بر اساس تعداد سفارشات ثبت شده )

     1- در بالای صفحه نام پنل وب مستر و کد چهار رقمی اختصاصی شما ارائه گردیده است (کد اختصاصی مهمترین پارامتر برای شما بوده و میزان فروش کالاهایی که با این کد خریداری شده اند به حساب درآمد شما منظور می گردد.)

2 -  تاریخ گزارشات موجود در این جدول قابل تنظیم می باشد . البته تاریخ شروع گزارش از تاریخ عضویت بوده و غیر قابل ویرایش می باشد . (به علت تسویه حساب با تمام همکاران تا انتهای سال 1387، در صورتی که تاریخ عضویت قبل از سال 1388 باشد ،   شروع گزارش از تاریخ 1388/01/01 می باشد ) بعد از تنظیم تاریخ انتهای گزارش بر روی کلید تایید کلیک نمایید تا گزراشات تفصیلی فروش و درآمد شما در جدول ظاهر گردد .

3 -  جدول گزارشات شامل دو حالت نمایش می باشد که به صورت پیش فرض در حالت "نمایش موارد موثر در درآمد" قرار دارد . در این حالت جدول گزارش برای وضعیتهای موثر در درآمد قابل مشاهده می باشد .

             

 

 

              

حالتهای سفارش نشان داده شده (درحال ارسال ، توزیع گردید ، توزیع گردید دفتر پستی ، در حال ارسال پیکی ) در شکل بالا  درمحاسبه درآمد شما موثٍر می باشند ، زیرا در بقیه حالتها سفارشات به دلالیل مختلف ارسال نشده و یا برگشت خورده اند .

حالت بعدی " نمایش همه موراد" می باشد که در آن صورت جدول به شکل زیر خواهد بود . همانطور که می بینید حالتهایی که به رنگ سفید می باشند در محاسبه درامد تاثیری ندارند و حالتهایی که به رنگ آجری هستند در محسابه درآمد موثرند .

 

 

 

نحوه محاسبه درآمد وب مستر از فروش كالا براساس وضعیت كالا و نوع آن :

برای سهولت در محاسبه درآمد وب مستر کالاها به سه بخش ذیل تقسیم شده است:

CD/DVD باکتاب : کالاهایی که در دسته CD/DVD قرار دارند و یک کتاب راهنما نیز همراه آنها ارسال می گردد و سهم وب مستر از فروش آن پس از کسر 1000 تومان بابت ارائه کتاب راهنما 40% قیمت آن است.

CD/DVDبدون کتاب : کالاهایی که در دسته CD/DVD قرار دارند و سهم وب مستر از فروش آن بدون کسر هیج مبلغی ، 40% قیمت آن است .

سایر: تمام کالاهای موجود در دیگر دسته ها که سهم وب مستر از فروش آنها 25% قیمت آنها می باشد .

 

همانطور که می بینید عنوان جدول صفحه نخست نیز بر اساس تعاریف فوق به شکل زیر در قالب سه بخش ارائه می گردد .

 

دلیل تخصیص 40 و 25 % به محصولات مختلف چیست ؟

همانطور که گفته شد40 درصد از محصولات دسته CD/DVD و 25 درصد از محصولات دیگر دسته ها به وب مستر تعلق می گیرد . به علت اینکه به محصولات دیگر دسته ها هزینه خرید و انبار داری تعلق می گیرد ، درصد مربوط به این نوع کالاها 25 % تعیین شده است . در کل سعی ما بر این است که سود ما و شما به عنوان وبمستر یکسان باشد تا در این همکاری هر دو طرف راضی باشند ، زیرا به عقیده ما ، این تنها راه تدوام یک همکاری است .

چرا از بعضی محصولات دسته CD/DVD بابت کتاب راهنما 1000 تومان کسر می گردد ؟

سیاست ستاپ در زمینه تجارت الکترونیک در ایران ، فراهم کردن بستری مطمئن و مناسب در امر فروش اینترنتی هم برای وب مسترهای ایرانی و هم برای خریداران و کاربران اینترنت بوده و تمام تلاش خود را جهت فراهم نمودن این بستر می نماید . در همین راستا ستاپ به واسطه یکی از بخشهای گروه پایگان و ا ز طریق انتشارات پایگان اقدام به دریافت مجوز تولید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برخی از نرم افزارهای و سی دی های آموزشی موجود در فروشگاهها نموده است و موفق به کسب مجوز تولید تعدادی از محصولات شده است . محصولات مذکور قبلا نیز توسط فروشگاهها ارایه می شده است ولی در حال حاضر با گرفتن مجوز تولید ، یک کتاب راهنما نیز به همراه آنها ارسال می گردد که قیمت تمام شده چاپ این کتاب 1000 تومان می باشد و لذا همین قیمت به محصولات مذکور اضافه شده و هم اکنون در فروشگاهها عرضه می شود . به همین دلیل در محاسبه درآمد وب مسترها این 1000 تومان که هزینه چاپ کتاب راهنما است ، کسر شده و 40 درصد از مبلغ باقی مانده در محاسبات منظور می گردد .

 

 

همانگونه كه در بخشهای قبل توضیح داده شده است برای وضعیتهای مختلف سفارش درصد مشخصی به وب مستر از قیمت فروش كالا تعلق می گیرد و همچنین برای هر كالا كه در دسته یا نوع خاصی قراردارد درصد متفاوتی در محاسبه درآمد در نظر گرفته می شود . به طور کلی می توان گفت که 40 % از فروش کالاهای دسته CD/DVD  (با کتاب و بی کتاب) و 25 % از فروش کالاهای سایر دسته ها به وب مستر تعلق می گیرد . بدیهی است که این درصدها برای کالاهایی است که در چهار وضعیت درحال ارسال ، توزیع گردید ، توزیع گردید دفتر پستی ، در حال ارسال پیکی قرار دارند ، زیرا در بقیه حالتها سفارشی به دست مشتری نرسیده است و هیچ مبلغی دریافت نشده است . در این بین از سفارشاتی که در حالت " در حال ارسال " قرار دارند 20 % بابت احتمال برگشت کسر می گردد و 80 % مابقی طبق درصدهای گفته شده (40 و 25 درصد ) . زیرا همانطور که در تعاریف گفته شد ، در این حالت فروشگاه کالا را به مامور پست تحویل داده است و مشخص نیست که مامور پست آن را توزیع می کند و یا اینکه سفارش برگشت می خورد .

برای مثال نحوه محاسبه درآمد جدول بالا را بررسی می کنیم :

کالاهای فروخته شده توسط این وبمستر تمام حالتهای موثر در درآمد را شامل می شود. همانطور که می بینید 82 +91+12 =185 کالا در وضعیت  در حال ارسال که شامل 12 کالا در دسته CD/DVD باکتاب به مبلغ 760000  ریال (که این مبلغ بعد از کسر 1000 تومان کتاب راهنما درج شده است ) ، 91 کالا در دسته CD/DVDبدون کتاب به مبلغ 4859000 ریال و 82 کالا در دسته سایر  به مبلغ 6916000 ریال ، وجود دارد . 80 درصد این مبالغ در محاسبه درآمد منظور می گردد و لذا در قسمت درآمد شما برای بخش CD/DVD باکتاب داریم : 0.4*0.8*760000=243200  و برای بخش CD/DVDبدون کتاب داریم : 0.4 *0.8*4859000=1554880 و برای بخش سایر داریم : 0.4*0.8*6916000=1383200 ....

 

و همانطور که مشاهده می کنید 29+155+143=327 کالا در وضعیت توزیع گردید که شامل 29 کالا در دسته CD/DVD باکتاب به مبلغ 1561000  ریال (که این مبلغ بعد از کسر 1000 تومان کتاب راهنما درج شده است ) ، 155 کالا در دسته CD/DVDبدون کتاب به مبلغ 7816000 ریال و 143 کالا در دسته سایر  به مبلغ 12320000 ریال ، وجود دارد . 100 درصد این مبالغ در محاسبه درآمد منظور می گردد و لذا در قسمت درآمد شما برای بخش CD/DVD باکتاب داریم : 0.4*1561000=624400  و برای بخش CD/DVDبدون کتاب داریم : 0.4 *7816000=3126400 و برای بخش سایر داریم : 0.4*12320000=3080000 ....

 

به همین ترتیب برای دو حالت توزیع گردید دفتر پستی و در حال ارسال پیکی محاسبات دقیقا شبیه حالت توزیع گردید صورت می گیرد . در انتهای جدول نیز تعداد کل کالاهای فروخته شده ، جمع مبلغ کالاهای فروخته شده و جمع کل درآمد وبمستر درج شده است .

 

سفارشهای ثبتی شما (نمایش میزان فروش وب مستر براساس سفارش)

در منوی سمت راست پنل با کلیک بر روی "سفارشهای ثبتی شما" صفحه ای به شکل زیر نمایش داده می شود . همانطور که می بینید در این صفحه گزارش فروش بر اساس تعداد سفارشات ثبت شده در پنل ارایه شده است . دقت بفرمایید که اینجا گزارشات بر اساس تعداد سفارش می باشد در حالی که در صفحه نخست ، گزارشات بر اساس تعداد کالاهای ثبت شده است و بدیهی است که یک سفارش می تواند شامل چند کالای مختلف باشد و به همین علت معمولا تعداد سفارشات از تعداد کالاها کمتر است . نکته دیگر در قیاس این گزارش با گزارش صفحه نخست ، در مبلغ سفارشات است . در این جدول جمع مبلغ سفارشات در هر حالت در ستون آخر هر ردیف درج شده است . در صورتی تاریخ هر دو گزارش را مشابه هم تنظیم کنید ، و جمع مبلغ حالتهای مشابه را در 2 جدول مقایسه کنید ، اختلافی را مشاهده خواهید کرد . این اختلاف بابت کالاهای دسته CD/DVD باکتاب که 1000 تومان بابت کتاب راهنمای آنها در گزارش صفحه نخست کسر می گردد ، می باشد . اگر تعداد کالاهای دسته CD/DVD باکتاب را در 10000 ریال ضرب کنید ، خواهید دید که این مبلغ دقیقا برابر اختلاف مذکور خواهد بود .

 

همانطور که مشاهده می کنید در این قسمت شما می توانید وضعیتهای مختلف سفارش را تک تک نیز مشاهده بفرمایید . برای این کار کافیست از نوار کشویی "وضعیت سفارش" حالت مورد نظر را انتخاب بفرمایید و سپس کلید "جستجو" را کلیک بفرمایید .

برای مثال ما حالت " در حال ارسال " را از نوار کشویی انتخاب می کنیم

 

محصولات فروخته شده (نمایش کالاهای فروخته شده توسط وبمستر)

با کلیک بر روی " محصولات فروخته شده " در منوی سمت راست پنل صفحهای به شکل زیر نمایش داده خواهد شد . در این صفحه ریز گزارش کالاهای فروخته شده توسط وبمستر نمایش داده می شود . همانطور که مشاهده می کنید  این گزارش شامل شناسه ، نام کالا ، قیمت کالا ، تعداد ، و تعداد سفارش داده از هر کالاست که به رنگ زرد در شکل زیر مشخص شده است .حال توضیح مختصری در ارتباط با این موارد ارایه می کنیم :

شناسه : به هر کالا در ستاپ یک شناسه اختصاص می گیرد که این شناسه فقط و فقط به همان کالا اختصاص دارد . در لینک خرید یا توضیحات هر محصول که بعدا به آن اشاره خواهد شد این شناسه را خواهید دید .

نام کالا : عنوان کالای فروخته شده که در فاکتور هر سفارش همین عنوان چاپ می گردد .

قیمت کالا : قیمت کالای مورد نظر

تعداد : در انجا منظور از تعداد ، تعداد سفارشات ثبت شده است که شامل کالای مورد نظر بوده اند . ( همانطور که می دانید ممکن است در یک سفارش چند کالای مختلف وجود داشته باشد )

تعداد سفارش داده شده :  در اینجا منظور از تعداد ، تعداد کالای مورد نظر در سفارش ثبت شده است . مثلا برای کالای ردیف اول شکل زیر (بدنسازی فقط در کمتر از 8 دقیقه) در تاریخ تنطیم شده در شکل (88/07/09) 4 سفارش ثبت شده است که در هر سفارش 1 عدد از کالای مورد نظر سفارش داده شده است . اگر در ستون تعداد " سفارش داده شده " عدد 2 درج شده بود ، به این معنی بود که 4 سفارش ثبت شده است که در هر کدام از سفارشات 2 عدد از کالای مورد نظر درخواست شده است .

 

اگر می خواهید ببینید که از یک عنوان کالای خاص ، به چه تعداد فروخته اید ، می توانید نام کالای مورد نظر خود را در مقابل فیلد "نام کالا " که در شکل با رنگ قرمز مشخص شده است ، وارد کنید و کلید تایید را کلیک کنید .

 

کل محصولات فروشگاه

با کلیک بر روی " کل محصولات فروشگاه " در منوی سمت راست صفحه ای به شکل زیر نمایش داده می شود که شامل نمایش در حالتهای مختلف از تمام محصولات فروشگاه می باشد .

 

همانطور که در شکل می بینید ، پیش فرض نحوه نمایش محصولات به صورت خطی بوده و نحوه چیدمان آن بر اساس پر فروشترین محصولات فروشگاه و همه دسته ها  می باشد . حال به توضیح مختصری راجع به هر کدام از موارد بالا می پردازیم .

نوع نمایش :  نحوه نمایش تمام محصولات موجود در فروشگاههای ستاپ به دو بخش خطی و تفصیلی تقسیم می شوند که در حالت پیش فرض در حالت خطی قرار دارد . همانطور که در شکل قبل مشاهده می فرمایید در این نوع نمایش جدولی به چهار ستون قرار دارد . ستون "کد محصول" کد اختصاری هر محصول را نشان می دهد که در لینک خرید یا توضیحات هر محصول کاربرد دارد . " تصویر کوچک " همانطور که نامش پیداست نمایشگر تصویر در سایز کوچک برای هر محصول است . "نوع محصول " نشان می دهد که هر محصول در چه دسته ای قرار دارد . همانطور که می دانید نوع محصول در میزان درصد (40 یا 25 درصد) درآمد شما از فروش آن موثر است . "نام محصول " نیز نشانگر نام هر محصول می باشد . با کلیک بر روی نام هر یک از محصولات ، صفحه توضیحات آن در محصول در فروشگاه www.forosh.biz  باز خواهد شد . برای مثال با کلیک بر روی محصول کد "pa448" با نام "كتاب ملودی عاشقانه زیستن " صفحه زیر باز می شود .

همانطور که در شکل بالا می بینید ، کد محصول (pa448) در انتهای لینک توضیحات محصول بعد از حرف q  قرار دارد .

برای دیدن اطلاعات بیشتر از یک محصول باید " نوع نمایش " تفصیلی را از نوار کشویی انتخاب کنیم .

با این کار صفحه ای به شکل زیر مشاهده خواهید کرد . همانطور که در تصویر زیر می بینید ، اطلاعات مختلف مربوط به یک محصول را در این حالت می توانید ببینید . یکی از مهمترین موراد در ارتباط با یک محصول بنرهای تبلیغاتی آن می باشد . در این حالت برای هر محصول بنرهای تبلیغاتی در دو سایز مختلف به صورت عمودی و افقی وجود دارد .

با کلیک بر روی کلید توضیحات که در شکل می بینید صفحه توضیحات آن محصول در فروشگاه www.forosh.biz  باز خواهد شد . در این حالت یک تفاوت عمده وجود دارد و آن اضافه شدن کد اختصاصی چهار رقمی شما در انتهای لینک توضیحات محصول می باشد . (شکل زیر)

همانطور که در شکل بالا می بینید در انتهای لینک توضیحات عبارت s=9001 اضافه شده است . این بدان معناست که اگر خریدی در این صفحه صورت گیرد ، سفارش مورد نظر  در این پنل ثبت خواهد شد . نکته مهم در اینجا آن است که اگر در انتهای لینکی بعد از حرف s کد چهار رقمی شما قرار گیرد تمام لینکهای موجود در صفحه به آن کد تغییر می کند . یعنی در صفحه شکل بالا بر روی هر کدام از محصولات منوهای سمت چپ یا راست کلیک شود ، صفحه توضیحات آن محصول با کد 9001 باز خواهد شد .

نوع محصول : در اینجا دسته های مختلف محصولات را می توان انتخاب کرد تا فقط آن دسته از محصولات نمایش داده شوند .

برای مثال با انتخاب دسته CD/DVD فقط محصولات این دسته نمایش داده می شوند . دقت کنید که چون ترتیب نمایش بر اساس " پرفروش" ها تنظیم شده است ، در این حالت محصولات دسته CD/DVD  نیز بر اساس پر فروشترینهای این دسته نمایش داده خواهند شد .

می بینید که فقط محصولات دسته CD/DVD نمایش داده شده اند . دقت داشته باشید که در نوع نمایش تفصیلی نیز می توانید محصولات دسته دلخواه خود را مشاهده کنید .

ترتیب نمایش : در اینجا می توان محصولات را به ترتیب دلخواه مشاهده کرد .

با انتخاب ترتیب نمایش "جدیدترین" آخرین محصولات اضافه شده به فروشگاهها به ترتیب نمایش داده می شوند .

جستجو : اگر به دنبال یک محصول خاص هستید ، کافیست نام و یا کد آن را در قسمتهای مشخص شده وارد کنید و کلید جستجو را کلیک کنید . برای مثال محصول " آموزش تکنیک های تست زنی کنکور " را بر اساس نام جستجو می کنیم . اگر نام کامل محصول را فراموش کرده باشید می توانید فقط کلمه کلیدی آن را در قسمت نام وارد کنید . در اینجا ما فقط از کلمه " کنکور " برای جستجو استفاده می کنیم .

همانطور که مشاهده می کنید با جستجوی این کلمه محصول مورد نظر را خواهید دید . به همین ترتیب بر اساس کد محصول نیز می توانید جستجو کنید ، البته در جستجو بر اساس کد باید کد محصول مورد نظر را به طور کامل در قسمت "کد محصول" وارد کنید .

بیشترین استفاده از این بخش جهت تبلیغات موثر و بالابردن بازدهی و فروش بیشتر بر اساس نوع محصول "همه دسته ها " ، ترتیب نمایش "پرفروش" و نوع نمایش "تفصیلی"  می باشد . با این کار پر فروشترین محصولات به ترتیب دیده خواهد شد و شما می توانید از بنرهای عمودی یا افقی آنها برای تبلیغات استفاده کنید .

مبالغ واریزی به حساب شما

با کلیک بر روی " مبالغ واریزی به حساب شما " در منوی سمت راست پنل ، صفحه ای شامل جدول گزارشات مبالغ واریز شده به حساب شما از تاریخ عضویت تا تاریخ امروز خواهید دید .

این جدول تاریخ واریز ، مبلغ واریز و توضیحات واریز که معمولا شماره فیش واریزی می باشد را شامل می شود . بالای جدول همانطور که مشاهده می کنید ، مجموع کل مبالغ واریز شده به ریال درج شده است . در انتهای هر ماه و با واریز درآمد ماهیانه شما ، مشخصات مبلغ واریز شده در این جدول ثبت خواهد شد .

 

دریافت کد بنر تبلیغاتی (ایجاد فریم از بنرهای تبلیغاتی محصولات پر فروش با نمایش تصادفی)

با کلیک بر روی " دریافت کد بنر تبلیغاتی " از منوی سمت راست پنل صفحهای به شکل زیر نمایان می شود . با استفاده از این صفحه می توان یک کد تبلیغاتی ساده برای نماش بنرهای تبلیغاتی محصولات دلخواهتان را ایجاد کنید و داخل سایت یا وبلاگ خود قرار دهید به طوری که در هر بار رفرش شدن سایت یا وبلاگتان این بنر ها به صورت رندم (تصادفی) تغییر کنند . به این ترتیب هر بار که یک کاربر وارد سایت شما می شود بنر جدیدی را خواهد دید و این باعث تنوع بصری بالا در سایت شما خواهد شد و هیچگاه کاربر از دیدن صفحات مختلف سایت یا وبلاگ شما خسته نمی شود .

برای ایجاد کردن این کد باید به این ترتیب عمل کنید . همانطور که در شکل بالا می بینید انتخاب نوع بنر با شماست . از نوار کشویی بالای صفحه می توانید "نوع بنر" (افقی یا عمودی ) را انتخاب کنید . "کد وب مستر" همان کد چهار رقمی اختصاصی شماست که در حالت پیش فرض کد اختصاصی خود شما در مقابل آن درج شده است . "نام سایت عامل" نیز ، آدرس اینترنتی فروشگاهی است که می خواهید لینک بنرهای تبلیغاتی بر روی آن باشد . و اما مهمترین مورد این بخش " کد لینکهای مجاز " است که در این قسمت باید کد کالاهایی که می خواهید به صورت رندم نمایش داده شوند را وارد نمایید . کد محصولات را می توانید از قسمت " کل محصولات فروشگاه " انتخاب نمایید . همانطور که می بینید زیر مستطیل " کد لینکهای مجاز " عبارتی به رنگ صورتی با عنوان " کدها از اینجا قابل دسترس هستند " .

با کلیک بر روی کلمه " اینجا " در این عبارت همان صفحه " کل محصولات فروشگاه " باز خواهد شد . همانطور که در شکل نیز توضیح داده شده است ، کد محصولات باید با کاراکتر کاما از یکدیگر جدا شوند . بعد از وارد کردن کدها و کلیک کردن بر روی کلید "تایید"  ، کد مورد نظر شما در مستطیل انتهایی صفحه نمایان خواهد شد . به راحتی می توانید این کد را کپی کرده و در محلی که در سایت یا وبلاگ خود برای این کار در نظر گرفته اید وارد نمایید .

برای مثال ما کد 5 محصول پر فروش را از صفحه " کل محصولات فروشگاه " برداشته و در قسمت " کد لینکهای مجاز " قرار می دهیم . بعد از تایید شکل زیر ظاهر خواهد شد .

همانطور که در شکل بالا می بینید ، کد مورد نظر برای 5 محصول پرفروش ایجاد و در پایین مستطیل کد ، نمونه ای برای نحوه نمایش بنر نمایش داده شده است . این متداول ترین و بهینه ترین شیوه تبلیغ محصولات است و بسیاری از همکاران از این روش برای تبلیغ و فروش محصولات استفاده می کنند . برای مثال تصویر سایت تفریحی یکی از اعضای ستاپ که از این روش استفاده کرده است را در شکل زیر می بینید .

بنر هایی که در شکل بالا با فلشهای صورتی(بنر افقی) و قرمز(بنر عمودی) مشخص شده اند با هر رفرش به صورت رندم تغییر می کنند . نمونه ای از وبلاگی که از این شیوه تبلیغ در آن استفاده شده است را نیز در شکل زیر می بینید . بنرهای عمودی که با فلشهای سبز رنگ مشخص شده اند نمونه دیگری از تبلیغات مورد بحث هستند .

 

دریافت کد لینک باکس تمام محصولات ( ایجاد لینک باکس تبلیغاتی از محصولات موجود در فروشگاهها )

با کلیک بر روی " دریافت کد لینک باکس تمام محصولات " از منوی سمت راست پنل صفحه های به شکل زیر نمایان می شود . با استفاده از این صفحه می توان یک کد تبلیغاتی ساده برای نماش لینک باکس تبلیغاتی متنی و یا ترکیبی از متن و تصویر از محصولات را ایجاد کنید .

برای ایجاد کد لینک باکس از محصولات می بایست مشخصات لینک باکس مورد نظر خود را انتخاب نمایید . همانطور که در شکل می بینید مواردی چون "گروه محصولات" ، "نوع نمایش" ، "کد وب مستر" ، "نام سایت عامل" و " تعداد در یک صفحه " قابل تنظیم می باشند که در ادامه به توضیح مختصری راجع به هر یک از این موارد می پردازیم .

گروه محصولات : شامل دو حالت " همه محصولات " و "پر فروشترین ها" می باشد که همانطور که از نامشان پیداست می توان تعیین کرد که لینک باکسی از تمام محصولات انتخاب شود و یا اینکه لینک باکس ایجاد شده فقط شامل محصولات پر فروش باشد .

 نوع نمایش : شامل دو حالت "ساده" و "پیشرفته" برای نماش لینک باکس است . در حالت ساده صرفا یک لینک باکس متنی ایجاد می شود  و در حالت پیشرفته  لینک باکسی ترکیبی از متن و تصویر ایجاد خواهد شد که در ادامه هر دو حالت را خواهید دید .

 

کد وب مستر : همان کد چهار رقمی اختصاصی شماست که در حالت پیش فرض ، کد اختصاصی خود شما در مقابل آن درج شده است .

نام سایت عامل: آدرس اینترنتی فروشگاهی است که می خواهید تمام لینکهای لینک باکس ایجاد شده بر روی آن باشد .

تعداد در یک صفحه : مشخص کننده تعداد سطرهای لینک باکس در هر صفحه می باشد که هر ستر شامل یک محصول است .

برای مثال چند نوع لینک باکس مختلف ایجاد می کنیم ایجاد می کنیم . بدون اینکه هیچ تغییری در موارد ذکر شده ایجاد کنید ، کلید تایید را کلیک کنید

همانطور که می بینید ، کد مورد نظر برای همه محصولات و نوع نمایش ساده با کد چهار رقمی 9001 و نام سایت عامل www.forosh.biz و تعداد 10 محصول در هر صفحه ایجاد شد . در لینک باکس ایجاد شده امکان تغییر دسته محصولات و ترتیب نمایش آنها وجود دارد .

حالا گروه محصولات را پر فروشترین و نوع نماش را ساده و تعداد در هر صفحه را 20 انتخاب می کنیم . بعد از کلیک بر روی کلید تایید لینک باکسی به شکل زیر ایجاد می شود . همانطور که می بینید در حالت پر فروشترین محصولات امکان  تغییر دسته محصولات و ترتیب نمایش آنها وجود ندارد . و همواره 80 محصول پر فروش به ترتیب نمایش داده می شوند .

حالا گروه محصولات را پر فروشترین و نوع نماش را پیشرفته و تعداد در هر صفحه را 4 انتخاب می کنیم . بعد از کلیک بر روی کلید تایید ، لینک باکسی به شکل زیر ایجاد می شود . در حالت پیشرفته ، بسته تبلیغاتی ایجاد می شود که ترکیبی از متن و تصویر به اضافه کلیدهای خرید و توضیحات برای هر محصول را داراست .

 این بسته از جلوه بصری بالای برخوردار بوده و طرفداران بسیاری در بین وب مسترهای عضو ستاپ دارد .نمونه ای از سایتها و وبلاگهایی که از این نوع تبلیغ استفاده کرده اند را در تصاویر زیر می بینید .

در شکل بالا از یک لینک باکس ساده شامل پرفروشترین محصولات استفاده شده است که تعداد در هر صفحه 80 می باشد .

در شکل بالا از یک لینک باکس پیشرفته که تعداد در هر صفحه آن 1 محصول می باشد استفاده شده است . معمولا از این نوع تبلیغ در بین پستها و یا بین تصاویر یک پست استفاده می شود .

نکته بسیار مهم در بالا رفتن بازدهی تبلیغات و فروش بیشتر ، تبلیغ محصولات مرتبط با مطالب ارایه شده در هر پست می باشد . برای مثال در صورتی که مطلبی راجع به فیلم و سینما در سایت یا وبلاگ خود قرار می دهید بهتر است از محصولات مر تبط با این موضوع در بین مطالب و تصاویر آن پست استفاده کنید . این ترفند به مقدار قابل توجهی فروش شما را افزایش خواهد داد و البته هرگز فراموش نکنید که پر فروشترین محصول مرتبط با موضوع را انتخاب کنید .

اصولا در مقوله فروش باید صرفا با سلیقه مشتری عمل کرد و یک فروشنده موفق کسی است که همواره سلیقه مشتری را بر علایق خود ترجیح می دهد چون او تنها به فروش بیشتر فکر می کند . در ستاپ لیست محصولات پر فروش بر اساس میزان فروش آن محصول در کل فروشگاهها تهیه می شود و صرفا برآیند میزان فروخته شده از محصولات در ترتیب چیدن محصولات در این لیست موثر است . پس بهتر است از تبلیغات متنوع ، مرتبط با موضوع و با تکیه بر پرفروشترین محصولات استفاده کنید تا بیشترین فروش را داشته باشید .

دریافت کد لینک باکس محصولات انتخابی ( ایجاد لینک باکس تبلیغاتی از محصولات مورد علاقه تان )

با کلیک بر روی " دریافت کد لینک باکس محصولات انتخابی " از منوی سمت راست پنل صفحهای به شکل زیر نمایان می شود .این صفحه کاملا مشابه صفحه قبلی بوده با این تفاوت که در اینجا شما می توانید لینک باکس را برای چند محصول مورد علاقه خود ایجاد کنید . برای این کار باید کد محصولات را از قسمت "کل محصولات فروشگاه " انتخاب کنید و در قسمت "کد محصولات" وارد کرده و با کاراکتر کاما "،"  از یکدیگر جدا کنید . همانطور که در شکل مشاهده می کنید در اینجا تنها حالت "ساده" برای لینک باکس وجود دارد و حالت "پیشرفته" در اینجا غیر فعال می باشد . بقیه موارد نیز دقیقا همانند بخش قبلی می باشد .

نمایشگر RSS

با کلیک بر روی " نمایشگر RSS " از منوی سمت راست پنل صفحهای به شکل زیر نمایان می شود .ار اس اس این امکان را می دهد که به راحتی و بدون نیاز به مشاهده روزانه سایتهای مورد علاقه ، از محتوا و به روز رسانی های آنها مطلع شوید. وظیفه اصلی آر اس اس قابل دستیابی کردن اطلاعات و صرفه جویی در زمان است. توضیحات کامل مربوط به این قسمت داخل همین صفحه موجود می باشد .


اخبار خوب ایران و جهان

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو