پنجشنبه 8 دی 1390  02:13 ب.ظ    ویرایش: - -

روزنامه شرق: پرونده عروس نوجوان كه یك روز بعد از ازدواج به دست شوهرش به قتل رسید برای رسیدگی به دادگاه كیفری استان تهران فرستاده شد. .


 
20 بهمن سال گذشته زنی به پلیس قرچك ورامین خبر داد جاری‌اش به دست برادرشوهرش زخمی شده و او را به بیمارستان رسانده‌اند. زمانی كه ماموران به محل رسیدند متوجه شدند زن 16 ساله جانش را از دست داده است. او كه مهتاب نام داشت به دلیل ضربات عمیقی كه به سمت چپ بدنش وارد شده جان باخته بود.

وقتی ماموران تحقیقات خود را در این خصوص آغاز كردند، متوجه شدند ضارب كه احمد نام دارد و شوهر مهتاب است بعد از وارد كردن ضربات كشنده بر بدن مهتاب فرار كرده است. با ارسال پرونده به دادسرا بررسی‌ها در این خصوص آغاز شد.

در اولین گام همسر برادر متهم مورد بازجویی قرار گرفت. او گفت: یك روز از زمان عقد مهتاب و احمد می‌گذشت. آنها برای دیدن مادرشوهرم آمده بودند. چند ساعتی زودتر از زمان قرار رسیده ‌بودند به همین دلیل هم به خانه ما آمدند. احمد برای خرید پاكت‌نامه بیرون رفت و گفت به خواهرش هم سری می‌زند و برمی‌گردد. وقتی برگشت پاكت‌نامه دستش بود. آن را روی میز گذاشت و به سمت مهتاب رفت. بعد من صدای فریاد مهتاب را شنیدم كه گفت دردم گرفت. وقتی به سمت آنها برگشتم دیدم مهتاب روی مبل افتاده و احمد پشت سرهم به او ضربه می‌زند. من جلو رفتم كه آنها را جدا كنم. احمد من را تهدید كرد و عقب راند. چند دقیقه بعد هم خانه را ترك كرد. خیلی سریع با مادرشوهرم تماس گرفتم و به اورژانس هم خبر دادم. وقتی مهتاب را به بیمارستان رساندیم او فوت كرده بود.

در تحقیقات مقدماتی نحوه قتل و هویت قاتل فاش شد. اما نكته‌ای كه پلیس نتوانسته بود آن را كشف كند انگیزه مرد جوان از كشتن نوعروس بود. بنابراین‌،كارآگاهان مادر مهتاب را مورد پرسش قرار دادند. او گفت: خانواده احمد را از قبل می‌شناختیم. وقتی قرار شد به خواستگاری بیایند من به مهتاب گفتم تو 16 سال بیشتر نداری و اگر خودت می‌خواهی با او ازدواج كن، در غیر این صورت ما اصراری نداریم. مراسم خواستگاری برگزار شد و یك هفته بعد برای شیرینی‌خوران آمدند. قرار شد فردای آن روز دخترم با احمد عقد كند. آنها همان روز آزمایش دادند و بعدازظهر هم عقد كردند. شب میهمان مادرشوهر دخترم بودیم و بعد به خانه برگشتیم. فردای آن روز شوهرش آمد و آنها با هم بیرون رفتند بعد به من گفتند دخترم كشته شده است. من اطلاعات بیشتری ندارم.

پلیس دوماه بعد در حالی‌كه همچنان انگیزه قتل پنهان مانده بود، توانست احمد را بازداشت كند. مرد جوان وقتی مورد بازجویی قرار گرفت قتل همسرش را قبول كرد. او گفت: من آدم عصبی‌‌ای هستم و خیلی زود واكنش نشان می‌دهم. روز حادثه وقتی كه متوجه شدم خانواده همسرم كلاهبرداری كرده‌اند تصمیم گرفتم از آنها انتقام بگیرم. این مرد ادامه داد: فردای روز عقدم برای چندساعتی با زنم تنها شدم و وقتی او را از نزدیك دیدم متوجه شدم او آن كسی نیست كه به من گفته بودند و چیز‌هایی را در مورد زنم فهمیدم كه عصبانی شدم. از اتفاقی كه افتاده بود عصبانی شدم. آنها از من كلاهبرداری كرده بودند چون شب قبلش به خانه مادرم آمدند و به بهانه اینكه ما عقد كرده‌ایم آنجا ماندند و میوه و چای و شام خوردند و رفتند اما نگفتند دخترشان بعضی ایرادات را هم دارد و مثلا دهانش بوی بد می‌دهد.

متهم در مورد روز حادثه گفت: وقتی واقعیت‌ها را در مورد همسرم فهمیدم عصبی بودم و می‌خواستم ضربه‌‌ای به آنها بزنم. وقتی به خانه برادرم رفتیم بیرون رفتم تا برای خواهرم پاكت‌نامه بخرم. در راه یك چاقو هم برای خودم خریدم. به خانه آمدم و به سمت همسرم رفتم و او را با چاقو زدم. وقتی این كار را كردم آرام شدم بعد فرار كردم و از شهر خارج شدم.

با مشخص شدن این موضوع اولیای‌دم مهتاب علیه دامادشان اعلام شكایت كرده و درخواست قصاص را مطرح كردند. مادر مهتاب گفت: دخترم هیچ مشكلی نداشت و هر مساله‌ای بود ما همان روز اول گفتیم البته مساله خاصی نبود و نمی‌دانم چرا احمد می‌خواهد ایراد روی دخترم بگذارد.

بعد از گرفتن آخرین دفاع در مرحله بازپرسی و صدور كیفرخواست از سوی دادستان قرچك ورامین پرونده برای رسیدگی به شعبه 71 دادگاه كیفری استان تهران فرستاده شد و متهم به زودی محاكمه می‌شود.

www.NiceNews.IR

   


نظرات()   

اخبار خوب ایران و جهان

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو