تبلیغات
اخبار خوب ایران و جهان - افزایش تولید ایران خودرو به 2 هزار دستگاه در روز
سه شنبه 22 مرداد 1392  07:11 ب.ظ    ویرایش: - -

جواد نجم الدین با بیان اینکه تولید روزانه ایران خودرو در تیر ماه امسال 1200 دستگاه بوده است كه با 42 درصد رشد در نیمه مرداد به 1700 دستگاه رسید، گفت: تولید خودرو در روزهای پایانی مرداد به دو هزار دستگاه می رسد که روند فزاینده تولید نشان دهنده موفقیت ایران خودرو در تامین قطعات و داخلی سازی محصولات است. .به گزارش مهر، وی با یش بینی اینکه این روند تا پایان سال با شتاب بیشتری ادامه پیدا می کند، افزود: ایران خودرو در سال حماسه سیاسی و اقتصادی، 6 محصول جدید را نیز عرضه می كند و بنا دارد تاپایان سال، 50 هزار دستگاه از تولیدات را روانه بازارهای جهانی كند.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو از برنامه ریزی برای طراحی یكی از پلتفرم های جدید ایران خودرو خبر داد و گفت: با همكاری مركز تحقیقات و كارشناسان گروه صنعتی ایران خودرو و با استفاده از پلتفرم های موجود، در سال جاری یكی از این پلتفرم ها با روش باز مهندسی، اجرا خواهد شد.

وی برنامه تولید سال 92 را بالغ بر 550 هزار دستگاه عنوان كرد و گفت: تا پایان تابستان سال، محصولات گروه 206 بطور کامل خودکفا خواهند شد.

وی به کارگیری موتورهای کم مصرف و از رده خارج کردن موتورهای پرمصرف، حفظ روند كاهشی مصرف سوخت سبد محصولات، ارتقای محصولات به استاندارد یورو 4 و بالاتر، برنامه ریزی بازدید و تنظیم رایگان در فواصل زمانی مشخص و مشاركت در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده را از جمله برنامه های مهم ایران خودرو در سال جاری دانست و گفت: تندر 90 اتوماتیك، رانای لوکس، دنا، یك خودروی جدید شاسی بلند، وانت تندر 90، وانت نیمه سنگین و سورن با موتور توربوشارژ،  امسال از سوی ایران خودرو عرضه می شود.

نجم الدین گفت: برنامه راهبردی این گروه صنعتی در سال حماسه سیاسی و اقتصادی بر مبنای عدم استفاده از ارز نفتی، تولید صادرات محور و افزایش خودکفایی در ساخت قطعات ترسیم شده است.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو خاطرنشان كرد: در سال 92، ایران خودرو بخش زیادی از نیاز ارزی برنامه های تولید و طرح و توسعه ای خود را از ارز حاصل از صادرات و بدون اتکا به ارز نفتی تامین خواهد کرد.

www.NiceNews.IR

   


نظرات()   

اخبار خوب ایران و جهان