تبلیغات
اخبار خوب ایران و جهان - «پارك مسجد» در شیراز ایجاد شد
شنبه 2 شهریور 1392  09:15 ق.ظ    ویرایش: - -

مدیر مكتب القرآن‌ثارالله فارس شعبه «طلوع نور» مسجد شهید دستغیب شیراز از راه‌اندازی «پارك مسجد» در این مسجد خبر داد.

به گزارش ایكنا بهناز عباسی، مدیر مكتب القرآن‌ثارالله فارس شعبه «طلوع نور» مسجد شهید دستغیب شیراز، عصر پنج‌شنبه، 31 مردادماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه فعالیت‌های ویژه كودكان و نوجوانان از 12 سال پیش آغاز شده است، گفت: این فعالیت‌ها با هدف مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن صورت گرفته است. .وی با تأكید بر اینكه دشمن عروسك‌های باربی را برای از بین بردن اعتقادات كودكان ما وارد بازارها كرده است، افزود: برنامه‌های كانون فرهنگی «طلوع نور» و مسجد شهید خلیل دستغیب برای مقابله با این حركت شوم دشمن باعث شد تا نخستین مهد مسجد در شیراز شكل بگیرد.

عباسی خاطرنشان كرد: با توجه به فعالیت‌های انجام شده در سال های گذشته، مهد مسجد با همكاری مسئولان مؤسسه موقوفه مكتب‌القرآن ثارالله توانست در سال 91 موفق به اخذ مجوز از سازمان بهزیستی شود.

وی با تصریح اینكه فعالیت‌های این مهد مسجد با استانداردهای سازمان بهزیستی فارس مطابقت دارد، از ایجاد«پارك مسجد» در مسجد شهید خلیل دستغیب شیراز خبر داد و یادآور شد: در بخشی از فضای حیاط مسجد لوازم بازی كودكان همچون تاب و سرسره ایجاد شده است.

عباسی با اشاره به اینكه ایجاد «پارك مسجد» باعث افزایش حضور كودكان در مسجد شده است، تصریح كرد: با توجه به اینكه در زمان برگزاری مراسم‌های مختلف و به ویژه نماز جماعت كودكان اغلب به بازی می‌پردازند، ایجاد چنین فضایی باعث شده است تا در این زمان شبستان مسجد عاری از سروصدای بازی كودكان باشد و مردم با آرامش بهتری به راز و نیاز بپردازند. 

www.NiceNews.IR

   


نظرات()   

اخبار خوب ایران و جهان