تبلیغات
اخبار خوب ایران و جهان - برنامه دولت پرداخت یارانه ها به گروه های نیازمند است
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393  07:16 ب.ظ    ویرایش: سه شنبه 23 اردیبهشت 1393 07:17 ب.ظ
نوع خبر: اخبار داخلی ،

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: برنامه دولت تمرکز پرداخت یارانه ها به گروه های نیازمند و بحث امنیت غذایی و رسیدگی به گروه هایی است که به تعبیری صدایشان کمتر به گوش می رسد . .


علی ربیعی امروز در حاشیه بازدید رئیس جمهور از آسایشگاه سالمندان در تهران در گفت وگو با واحد مرکزی خبر با اشاره به تصمیمات جدید دولت در حمایت از مددجویان اجتماعی افزود: از جمله این مسائل رسیدگی به کودکان آسیب دیده خیابانی و سالمندان است.

وی گفت: کاستن از آسیب های اجتماعی از دیگر سیاست های دولت است.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال دولت به سمت تولید گرا کردن جامعه حرکت می کند بنابر این تصمیم گرفت سیاست های رفاهی و اجتماعی خود را منسجم کند .

ربیعی اضافه کرد: دیروز دولت تصمیمی درباره پدیده اعتیاد گرفت که بر اساس آن پدیده جرم انگارانه مباحث مربوط به اقتصاد مواد مخدر را از افرادی که به علت زمینه های اجتماعی در معرض اعتیاد قرار گرفته اند تفکیک کردیم.

وی با اشاره به اینکه دولت برای کسانی که دچار اعتیاد شده اند برنامه دارد، افزود : تعریف دایره درمانی برای معتادان و پرداخت هزینه های درمان آن به طور کامل در بیمه ها از جمله آن است و دولت امسال برای معالجه معتادان بودجه ای را در نظر گرفته است که سال آینده افزایش خواهد یافت.

ربیعی افزود: در این حوزه که امروز رئیس جمهور بازدید کرد چهار تصمیم اساسی گرفتیم که یکی ایجاد زمینه فعالیت برای گروه های مردم نهاد و اجتماعی است تا دولت تصدی گری خود را کاهش و حمایت گری و تسهیل گری را افزایش دهد .

وزیر تعاون گفت: حضور و مشارکت افراد نیکوکار در حمایت های اجتماعی و مددکاری، توانمند کردن افرادی که در این بخش ها مشغول خدمتند از جمله این تصمیمات است.

ربیعی افزود: امروز رئیس جمهور دستور داد و من اعلام می کنم که به طور متوسط مبلغ 500 هزار تومان به دستمزد افرادی که در شیرخوارگاه ها و مراکز نگهداری معلولان جسمی و ذهنی خدمت و رسیدگی می کنند، اضافه شود.

www.NiceNews.IR

   


نظرات()   

اخبار خوب ایران و جهان